Om oss

Placeholder2

Nordic Ocean Watch er et miljøkollektiv satt sammen av mennesker som er glade i og bruker havet på mange ulike måter. Vårt mål er å skape bevissthet og å motivere folk til å ta vare på havet.

Kunnskap

Vi tror på at man tar vare på det man er glad i. Vi jobber derfor for å spre kunnskap om og kjærlighet for livet i havet.

Handling

Vi tror på at handling skaper holdning. Gjennom å legge til rette for og vise hvordan alle kan bidra, skaper vi en kultur der alle som bruker havet gir noe tilbake.

Kollektiv

Vi tror på at vi må gjøre det til et eventyr å bidra. Når vi handler sammen, blir det å ta vare på havet både gøy og sosialt.

tavaha er Nordens “aloha” og betyr å ta vare på havet. Det beskriver en kultur hvor vi som bruker havet også bidrar til at det forblir levende. Fordi uten et levende hav kan vi ikke ha en fungerende planet. Havet har alltid tatt vare på oss, og det er på tide å gi noe tilbake. Derfor er tavaha vårt motto.

FS13Troels hav 2

Vårt kjerneteam

Cristina

Cristina Engum

Daglig leder (i permisjon)
cristina@nordicoceanwatch.no
Image00001

Andrea Kunz Skrede

Nettsideredaktør og innholdsprodusent
andrea@nordicoceanwatch.no
Martin

Martin Julseth Barfod

Prosjektmedarbeider, drift og utvikling
martin@nordicoceanwatch.no
Luka

Luka Olsen

Prosjektmedarbeider, Plastfabrikken
luka@nordicoceanwatch.no
DSCF7167

Sindre Rosness

Prosjektmedarbeider og daglig leder i Norwegian Trash
sindre@norwegiantrash.no
Simen

Simen Knudsen

Styreleder
simen@nordicoceanwatch.no
Vilma team 3

Vilma Havas

Nestleder, styret
Bård team

Bård Rostrup Gabrielsen

Styremedlem

Book oss til et foredrag

Vi har holdt foredrag for mer enn 12 000 barn, unge og voksne på små og store scener, med et publikum som spenner fra elever på Stadlandet til ordførere i Europas største byer. Vi kommer gjerne på besøk til din skole eller konferanse for å bidra til å øke forståelsen for havet og vise hvor kult havet er.

Send forespørsel
Cathrine Holst IMG 3159 1054x703

Andre land

Finland

Sverige

Danmark